top of page

Portfolio

Wojtek Artist

Wrocław, 2024

Mam na imię Wojtek i jestem artystą urodzonym w Szczecinie, a obecnie, po 18 latach w Londynie, tworzącym we Wrocławiu. Moja sztuka jest intuicyjna i oscyluje na różnych poziomach, które wyrażam w multimedialnych poszukiwaniach. Od malarstwa, po rzeźbę, muzykę i poezję wykorzystuje wszystkie te składniki, by stworzyć instalacje.  

Zawsze fascynował mnie teatr i jego interaktywny aspekt w jaki może oddziaływać na publiczność. W procesie poszukiwania swojego głosu, zacząłem tworzyć instalacje wielowymiarowe: poprzez scenografie do kostiumów, rekwizytów, projektów świetlnych uwielbiam zagłębiać się w przestrzenie te na pozór znane, ale tak często tylko pozornie. 

 

Wierze, że życie jest mieszanką ciemności i światła i obie są potrzebne dla równowagi. Eksploruje różne płaszczyzny, obserwując jak traumy i społeczne warunkowanie wpływają na ludzi. Od piękna po mrok, eksploruje światy te znane, jak i zapomniane, senne i drzemiące w nas pokoleniowe fragmenty z obcym dla nas kontekstem. 
 
Miałem wystawy w Londynie, Luksemburgu, Lille, Japonii, Polsce oraz współpracowałem z angielskim muzeum, V&A i główną siedzibą Google w UK, tworząc dla nich instalacje. 

Poniżej prezentuje wybrany przekrój z mojego portfolio oraz mój pomysł na Survival 2024. 

2017-2021, prowadzenie Galerii Sztuki, Londyn
2019, Wystawa w Luxeburgu
2019, Wystawa na Eldorado Festiwalu w Lille
2019, Wystawa w Menier Galeria, Londyn
2019, Wystawa Stocklo Tokyo
2020, Instalacja, Google siedziba główna Londyn
2022, Sztukeks, Targi sztuki, Instalacja
2023, Łódzkie Sztuki, Targi

romantyczne fantazje i duchy

bottom of page